Наш край багатий на ліси. Ліси, що складаються з дубів, сосен, грабів, ялин тягнуться від околиці села Михля  аж до Білорусі. У лісах водяться козулі, свині. борсуки, куниці. Наші ліси наповнюються пташинним співом, росте в них багато грибів. ягід, лікарських рослин.

Ліси з давніх - давен охороняються людиною. Вони її годували, одягали, зігрівали теплом.Ліси впливали на побут і господарську діяльність людини.

Ліс величезне народне багатство. Він регулює склад повітря, зволожує і пом”якшує клімат, захищає поля від суховіїв, регулює водний режим грунту.

І тому, кому як не нам, учням та вчителям Михлянської ЗОШ І - ІІІ ст., тим, чиє село потопає в зачарованій лісовій красі, де утворилися цілі династії працівників лісового господарства тим, хто захоплюється природою рідного краю, звик до мелодійного пташиного співу, чистоти  та пахощів лісового повітря взятися за справу створення шкільного лісництва.

І тому  відповідно до Закону України "Про освіту”, Лісового кодексу України, Положення про учнівське лісництво загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчально - виховних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 01.11.1995 року №  307 та з метою поліпшення охорони навколишнього середовища, розвитку природоохоронної діяльності школярів, отримання ними додаткових знань з природничих наук. вдосконалення трудового навчання і професійної орієнтації підростаючого покоління Державне підприємство "Ізяславське лісове господарство” та Михлянська ЗОШ І - ІІІ ст.  15 вересня 2006 року. видали спільний наказ "Про створення учнівського лісництва при Михлянській ЗОШ І - ІІІ ст.

Ініціатором створення шкільного лісництва виступає Державне підприємство "Ізяславське лісове господарство”, яке очолює ініціативний, люблячий свою справу керівник Петро Іванович Курельчук. Михлянську школу та дане підприємство зв”язують давні дружні стосунки. Петро Іванович є частим гостем нашої школи. Він зустрічається з учнями, проводить бесіди. Учні нашої школи допомагають ДП ”Ізяславське лісове господарство” по догляду за лісовими   культурами ,насаджували нові посадки. В свою чергу школа регулярно отримує спонсорську допомогу .

На установчих зборах з числа членів учнівського лісництва, до якого входять 15 учнів школи ,були обрані лісничий, помічник лісничого, майстри лісу, решта стали юними лісівниками. Все - як справжньому лісництві. Учням передано ділянку лісу площею 493 га., декоративний розсадник площею 4,0 га.,  для проведення дослідів виділяється посадковий матеріал.

До координаційної ради шкільного лісництва входять: директор ДП "Ізяславське лісове господарство” П.І.Курельчук, директор Михлянської ЗОШ І-ІІІ ст. М.А.Лисюк, інженер ДП "Ізяславське лісове господарство” І.І.Мартинов, вчителька біології Ящук В.М., яка є відповідальною за роботу шкільного лісництва, заступник директора школи з виховної роботи С.В.Арсенюк, вчителі М.Д Кравець та М.І.Артюх та п”ятеро членів шкільного лісництва.

На навчальний рік складено план роботи учівського лісництва, який включає в себе такі розділи:виробнича діяльність,навчальна, дослідницька і пошукова діяльність,виховна, культурно  масова робота і відпочинок.

Лісництво наше молоде, але задумане вдається втілювати в життя. Завдяки великій допомозі ДП "Ізяславське лісове господарство”  та сподвижницькій праці працівників школи в школі створено кабінет шкільного лісництва, де  представлені колекції насіння лісових культур, колекції порід дерев та кущів, вироби з природного матеріалу та інше.

Створено пришкільну навчально - дослідну ділянку декоративних дерев та кущів.

ДП "Ізяславське лісове господарство” закупило формений одяг для членів шкільного лісництва.

Ми впевнені , що успішна співпраця педагогів нашої школи та фахівців  ДП "Ізяславське лісове господарство” забезпечить поглиблення знань школярів

з природничих дисциплін, сприятиме свідомому вибору професії, розширить дитячий світогляд, сформує трудові вміння і навички, розвине естетичні відчуття, і в кінцевому результаті справить позитивний вплив на становлення гармонійно розвиненої особистості.